VI Niedziela Wielkanocna 17 maja 2020

Siostry i Bracia!
Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze – Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie.
Jakie to przedziwne! Świat w każdą stronę zagląda dziś okiem uzbrojonym to w teleskopy, mikroskopy czy łodzie podwodne… Chce odkryć każdą tajemnicę. Chce wszystko opisać i zbadać.

A w naszych sercach przebywa Paraklet – Duch, którego świat nie zna, nie widzi a nawet nie może pojąć! Przedziwna prawda! Nasze serce zaś obejmuje Go. Nasze serce jest przeniknięte Jego obecnością!

On działa i przenika cały Kościół! Do dziś – jak słyszeliśmy w Pierwszym Czytaniu – biskupi, następcy Apostoków, nakładają na Lud ręce a Duch Święty udziela się. W sakramencie chrztu, w darach bierzmowania, czy w sakramencie kapłaństwa i Eucharystii!

On – Duch Święty jest obecny w Kościele i uświęca Lud. Uświęca moje i Twoje serce! Nie jesteśmy więc sierotami! Nie jesteśmy sami! Pan zawsze napełnia nas swoją obecnością i miłuje nas! A my ze swej strony pamiętajmy i pełnieniu Jego przykazań!

I miejmy tę nadzieję, że mając miłość Bożą i Bożego Ducha w sercu , tak jak nasz Pan zostaniemy powołani po śmierci do życia przez tegoż Ducha.

A spotkanie z Panem w Jego słowie i ciele niech napełni nas nadzieją i mocą na cały nadchodzący tydzień!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*